Vjerski dio programa povodom obilježavanja 26. godišnjice genocida u Srebrenici i brutalne agresije na Bosnu i Hercegovinu ćemo organizovati u našoj džamiji u Oslu, u petak, 09.07.2021.
Vrijeme i segmenti programa su sljedeći:
15.00 – 15.30 Ezan, džuma namaz i hutba posvećena genocidu u Bosni i Hercegovini.
15.30 – 16.15 Jasin, tevhid i dova pred dušu žrtava genocida i agresije na Bosnu i Hercegovinu.
Dvije praktične napomene:

- Dođite sa abdestom u džamiju jer nemamo vode zbog renovacije kupatila i abdesthane.
- Pridržavajte se korona mjera: ponesite svoju serdžadu, masku za svaki slučaj, držite distancu i izbjegavajte rukovanje. Sjedite na označenim mjestima. Ako se osjećate slabo ili ste prehlađeni ili ste u karantenu molimo vas da ostanete kod kuće.
Podsjećamo da u nedjelju 11. jula možete pratiti prenos uživo sa zajedničkih dženaza i obilježavanja genocida u Srebrenici preko bosanskih tv kanala.
Podsjećamo isto tako da Savez udruženja građana Bosne i Hercegovine u Norveškoj poziva na obilježavanje 26. godišnjice genocida u Srebrenici u nedjelju 11.07.2021 u 12. sati u Holocaust Centru na Bygdøy-u.
U sklopu ovog programa je planirano prikazivanje filma, Quo Vadis Aida?, o genocidu počinjenom u Srebrenici. Zbog ograničenja od 50 prisutnih, molimo Vas da potvrdite Vaše mjesto za ovaj program putem e-maila na adresu Saveza (sbihno@gmail.com). Ulaz je besplatan.

